Przydatne czujki ruchu i obecności

Wracasz do domu po męczącym dniu, czujnik ruchu w korytarzu powoduje, że lampy zapalają się, witając Cię w domu. Sprawia Ci to wielką przyjemność bo światło jest przygaszone, nie świeci Ci w oczy – nastał czas odpoczynku. Wchodzisz do salonu, druga czujka uruchamia scenę Relaks – kilka lamp, które powodują, że pokój rozjaśnia się delikatnie. Panuje odprężający półmrok, a w tle sączy się przyjemna muzyka. Sprawdź, co można uzyskać dzięki zastosowaniu tych niewielkich urządzeń i zintegrowaniu ich pracy z systemem Inteligentnego Domu.

 

Czujka ruchu

Istnieją pomieszczenia, w których przebywa się zaledwie kilka minut (np. WC, garderoba) lub po prostu często się przez nie przechodzi (np. hall, korytarz, schody) – w takich przypadkach najwygodniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie czujki ruchu, która sama włącza światło w pomieszczeniu po wykryciu ruchu. Dodatkowo posiada czujnik natężenia oświetlenia dzięki czemu światło zostaje włączone jedynie wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba.

Te małe przydatne – żeby nie powiedzieć – niezbędne urządzenia, wpływają w sposób znaczący na wygodne użytkowanie domu. Są niepozorne, więc można szybko zapomnieć o ich istnieniu, ale w zamian otrzymać bezcenne poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Z zastosowania w domu czujek i czujników, zapewniających ponadto poczucie bezpieczeństwa, zarówno domowników, jak i dobytku mogą również wynikać konkretne oszczędności.

 

 

Czujka obecności z regulacją natężenia oświetlenia

Ta czujka posiada wszystkie funkcje czujki ruchu. Instalowana w centralnym miejscu sufitu ma jednak dużo szerszy zasięg wykrywający obecność domowników w pomieszczeniu. Podczas intensywnej pracy np. przy komputerze nie zauważamy łagodnych zmian oświetlenia. Robimy to dopiero wtedy, gdy już prawie nie widzimy tekstu. Możemy tak postępować codziennie przez lata – w tym czasie nasz wzrok stopniowo słabnie. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie czujki obecności z regulacją oświetlenia miejsca pracy, która dba o utrzymanie stałego poziomu jasności. Doskonale sprawdza się ona podczas pochmurnych dni, gdy za oknem raz jest jasno, a raz ciemno.